Komunikaty duszpasterskie

XXXI Niedziela Zwykła

Dziś po mszy wieczornej krótkie spotkanie z parafialnym Zespołem charytatywnym na plebani.

We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze św. o godz. 7.30, 9.30 w farze i 13.00 na cmentarzu, o 12.30 procesja z modlitwą za zmarłych.  Nie ma Mszy św. wieczorowej. Prosimy o pomoc w przygotowaniu cmentarza, panów Szafarzy o pomoc w Komunii św., oraz Panów zbierających składkę na utrzymanie cmentarza jak co roku.

Rozpoczął się listopad i Msza św. wieczorna w niedzielę w kościele parafialnym do 1 maja.

2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Msze św. o , 9,00 11.00, 16.00 i 18.00 po każdej Eucharystii odmówimy jedną dziesiątkę różańca za zmarłych z wymienianek. W biurze parafialnym można składać wymienianki roczne i jednorazowe.

Przez cały tydzień po Mszach św. wieczorowych różaniec z wypominkami jednorazowymi. W tym czasie można uzyskać odpust zupełny czyli pomóc duszy oczyszczającej się w czyśćcu w osiągnięciu nieba. Okres ten trwa do końca listopada. Potrzebny jest stan łaski uświęcającej, Komunia św. modlitwa za zmarłych; odmawiamy Ojcze nasz, Wierzę w Boga, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu.

W tym tygodniu przypadają I czwartek miesiąca– modlitwą ogarniamy nienarodzone dzieci i rodziny z naszej parafii, w łączności z wiernymi w Bazylice św. Józefa w Kaliszu. Adoracja w intencji powołań od 16.30.

I piątek miesiąca –  od godz. 8.00 odwiedziny chorych których zgłaszamy jak zawsze. Od 15.00 spowiedź pierwszo – piątkową. Poświęcenie książeczek dla dzieci I komunijnych na Mszy św. o godz.  16.00

Spotkanie dla bierzmowanych – Msza św. g. 18.00. Spowiedź od 17.30.

W I sobotę miesiąca po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo pierwszo sobotnie – odmówimy wspólnie różaniec z wypominkami.  Za tydzień 6 listopada  niedziela powołaniowa w naszej  parafii będą klerycy z poznania Zbierane ofiary do puszek przeznaczone  będą na Seminarium Duchowne. Organizowana jest Pielgrzymka  w marcu  do Ziemi św. szczegóły w gablocie i u Ks. Damiana Janickiego.

Wszystkim parafianom i gościom, życzymy dużo zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Pamiętajmy o zmarłych.