Komunikaty duszpasterskie

Drugi dzień świąt
Bożego Narodzenia

Dzisiaj w Drugi Dzień Świąt oddajemy cześć św. Szczepanowi pierwszemu męczennikowi Kościoła, darem serca wspomagamy Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz nasze seminarium Duchowne. Dzisiaj w klasztorze od godz. 15.00 śpiew kolęd i pastorałek prowadzony przez zespól dziecięco-młodzieżowy naszej parafii – zapraszamy serdecznie do wspólnego kolędowania.

Odwiedziny Duszpasterskie zwane potocznie „Kolędą” ze względu na stan zdrowia i dużą liczbę zachorowań przesuwamy po Nowym Roku.

W piątek święto świętej rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

W sobotę przypada wspomnienie św. Sylwestra i zakończenie starego roku – Msza św. wieczorowa z nabożeństwem dziekczynno-błagalnym o godz. 17.00. W Nowy Rok nie ma Mszy św. o godz. 7.30. Od przyszłej niedzieli wszystkie Msze św. na okres zimowy zostają przeniesione do kościoła parafialnego również Msza o godz.11.00.

Za tydzień w Nowy Rok Przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (modlimy się o Pokój na świecie szczególnie na Ukrainie).

Polecamy jeszcze świąteczny numer Opiekuna (ze śpiewnikiem z kolędami) do nabycia u ministrantów i w zakrystii.

Bóg zapłać Wszystkim za piękne i godne przeżycie świąt Bożego Narodzenia. Panom Markowi i Zdzisławowi Szmaj za nowy żłóbek i dekoracje świąteczne, pani Ewie za czystość szat liturgicznych i utrzymanie świątyni, scholii dziecięco-młodzieżowej, pani organistce za oprawę muzyczną, osobno dziękuje ks. Aleksandrowi i państwu katechetom za poprowadzenie rorat  a księżą gościom za dar solidarnej modlitwy. Wszystkim za wszelkie okazane dobro serdeczne Bóg zapłać. Niech NOWO NARODZONY JEZUS sam będzie zapłatą.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy na radosny czas przeżywania Świąt Bożego Narodzenia Szczęść Boże!!!