KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY (31.05.2015r.)

Wyznajemy dziś Uroczyście w całym Kościele wiarę w Trójcę Przenajświętszą – Boga Ojca i Jego Syna i Ducha św.

Od jutra Msze św. wieczorowe w kościele parafialnym, po Mszy św. o godz. 18.00 Litania do Serca Pana Jezusa z racji miesiąca czerwca. Msza św. wieczorowa w niedziele jak zawsze w klasztorze do końca października.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej tradycyjne Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.30, 10.00, 12.00 i 18.00. Po Mszy o godz. 1000 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Proszę ministrantów, dzieci sypiące kwiatki w białych szatach, panów do niesienia baldachimu, służbę liturgiczną.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, po wieczornej Mszy św. modlimy w obronie poczętego życia i za rodziny, a także w obronie poczętego życia. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 8.00 odwiedziny chorych, których proszę zgłaszać jak zawsze w zakrystii i biurze parafialnym spowiedź od godz. 15.00, a W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00, adoracja Najświętszego Sakramentu, wynagradzająca grzechy Niep. Sercu NMP.

W sobotę o godz. 11.00 w klasztorze tradycyjne spotkanie z chorymi połączone z udzieleniem sakramentu chorych. Bardzo proszę ażeby dopomóc wszystkim chorym i w podeszłym wieku do wzięcia udziału w tej mszy św. Po eucharystii panie z zespołu charytatywnego zapraszają na posiłek do restauracji Stylowa.

Wyjazd młodzieży na Lednicę w sobotę 6 czerwca o godz. 6.00. Zbiórka przy remizie strażackiej powrót ok. godz. 2.00.

Próba z dziewczynkami sypiącymi kwiatki we wtorek i środę o godz. 16.30 przed kościołem parafialnym. W trakcie oktawy procesja po Mszy św. wieczorowej o godz. 1800. W niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 9.30. Bardzo proszę dzieci, które w tym roku przystąpiły do Komunii św. o udział w procesji w swoich szatach komunijnych.

Pojawił się nowy numer przewodnika. Zachęcamy do ich nabywania.

Wszystkim parafianom i gościom, życzymy wielu łask płynących z Serca Jezusowego.