KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WIELKANOCNA „I – Komunia święta” (10.05.2015r.)

Dziś dzień pierwszej Komunii św. w naszej parafii otoczmy modlitwą 38 dzieci i ich rodziców w tym ważnym dla nich wydarzeniu.

Msza wieczorowa dziś wyjątkowo o 18.00 w kościele klasztornym. Trwa miesiąc maj poświęcony Matce Bożej przypominamy nabożeństwa majowe w czasie białego tygodnia będą sprawowane w kościele farnym. Msze św. w tym tygodniu o godz. 17.00 i o godz. 18.00 z wyjątkiem środy.

W środę wypada 13 miesiąca maja rocznica Objawień Fatimskich, w nabożeństwo majowe włączamy modlitwę różańcową.

W czwartek wyjazd dzieci na Jasną Górę. Msza św. o godz. 9.30, wyjazd o godz. 6.00 spod klasztoru.

Wyjątkowo ze względu na biały tydzień w tym tygodniu zapraszamy w czwartek na spotkanie grupy Ojca Pio. Wspólną modlitwę rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00 w kościele farnym – na końcu spotkania będzie możliwość poświęcenia dewocjonalia (obrazy, medaliki, szkaplerze). Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Za tydzień składka na Caritas, z racji dnia chorych oraz na ofiary trzęsienia ziemi w Nepalu – 750 tys. osób potrzebuje natychmiastowej pomocy chleba, wody i lekarstw. Zbiórkę przeprowadzą tradycyjnie panie z zespołu charytatywnego. Dziękuję już teraz wszystkim za zrozumienie i ofiarowany dar serca na ten wyjątkowy cel.

Za tydzień w niedziele uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Jest do nabycia nowy numer Opiekuna, Przewodnika i Promyczka dobra zachęcamy do ich nabywania.

Wszystkim parafianom życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego, za wstawiennictwem naszej Matki Królowej Polski.