KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj przed kościołami zbiórka ofiar do puszek parafialnego zespołu Caritas – przeprowadzają Panie z Koła Charytatywnego.

Trwa Oktawa Bożego Ciała. Po każdej Mszy św. wieczorowej procesja wokół kościoła, a na zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek po Mszy św. wieczorowej procesja do 4 ołtarzy w Rynku naszego miasta. Przypominam, ażeby przygotowali ołtarze mieszkańcy ulic:

1 ołtarz koło p. Chmielarskich mieszkańcy ul. Kolejowa

2 ołtarz koło państwa Machułów mieszkańcy ul. Kaliska i ul. Parkowa

3 ołtarz przy sklepie dziewiątce mieszańcy ul. Rybacka

4 ołtarz przy parkingu naprzeciw p. Iwańskich mieszkańcy ul. Przemysłowa i ul. Słowackiego.

W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – po Mszy św. o godz. 18.00 udamy się w procesji eucharystycznej wokół Kościoła parafialnego i- zakończenie Oktawy Bożego Ciała. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Za dwa tygodnie 28 czerwca zbiórka z dwóch kwartałów na potrzeby parafii. Czas pandemii nadwyrężył nasze konto i oszczędności. Bardzo proszę o jej przeprowadzenie, tak jak zawsze Panie i Panów z Rady Parafialnej i komitetu remontowego. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i pomoc.

Zapraszamy w poniedziałek młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania na Mszę św. o godz. 18.00. Nieobecność dyskwalifikuje do przyjęcia sakramentu bierzmowania – młodzież zlekceważyła przygotowanie oraz próby przed jego przyjęciem. W poniedziałek 22 czerwca o godz. 19.00 egzamin z wiadomości  na salce przy Klasztorze. Rozważamy też przełożenie bierzmowania na listopad.

Wszystkim parafianom i gościom, życzymy wielu łask płynących z Serca Jezusowego.