KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XXX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 25.10.2015 r.

1.)Dziś niedziela wyborcza wypełniając swój konstytucyjny obowiązek oddajemy swój głos w wyborach parlamentarnych na kształtujący się nowy Sejm i senat RP.

2.)Za tydzień w niedzielę 1 Listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7.30, 9.30 w farze i na cmentarzu o godz. 13.00 – za wszystkich zmarłych parafian. O godz. 12.30 rozpoczniemy procesją z wypominkami od bramy głównej. Nie będzie Mszy św. w Raduchowie i wieczorowej w klasztorze. Prosimy panów szafarzy o pomoc w rozdawaniu Komunii św.

3.)Przez cały tydzień po Mszach św. wieczorowych różaniec z wypominkami jednorazowymi za naszych zmarłych.

4.)2 listopada dzień zaduszny – porządek Mszy św. o 7.30, 10.00, 16.00 18.00 po każdej Eucharystii odmówimy jedną dziesiątkę różańca za zmarłych.
Przez cały tydzień można uzyskać odpust zupełny czyli pomóc duszy oczyszczającej się w czyśćcu w osiągnięciu nieba. Potrzebny jest stan łaski uświęcającej, Komunia św. modlitwa za zmarłych; odmawiamy Ojcze nasz, Wierzę w Boga, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu.

5.)W najbliższy czwartek po Mszy św. wieczorowej krótkie spotkanie z wszystkimi, którzy zapisali się na kwietniową pielgrzymkę do Lourdes.

6.)Dzisiaj statystyczne liczenie wiernych praktykujących niedzielne eucharystie proszę powoli opuszczać świątynie, ażeby dać się policzyć.

7.)Pojawił się nowy numer Opiekuna i Przewodnika. Jest też Czasopismo Okno wiary kwartalnik naszego Opiekuna poświęcony tematyce małżeństwa i rodziny. W cenie 10 zł za egzemplarz.

Wszystkim parafianom i gościom na nowy tydzień pracy i nauki Szczęść Boże !