Zesłanie Ducha Świętego

Komunikaty duszpasterskie

Zesłanie Ducha Świętego

Uroczystość

Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro drugi dzień świąt – święto Maryi Matki Kościoła. Za tydzień Uroczystość Trójcy Świętej.Zespół Charytatywny przeprowadza dziś  zbiórkę do puszek na Dzień Chorych w naszej parafii który odbędzie się w sobotę 18 czerwca (po Bożym ciele – Msza św. w Klasztorze z udzieleniem sakramentu chorych o godz. 11.00).

Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po mszach św. wieczornych.

Różaniec Fatimski w poniedziałek (13 czerwca) po mszy św. wieczornej .

Prosimy o przygotowanie ołtarzy na Uroczystość Boże Ciała:

1. Przy posesji p. Chmielarskich – mieszkańcy ul. Orzeszkowej i Konopnickiej
  2. Przy posesji. P. Machułów – mieszkańcy ul. 15 sierpnia i Dworcowej
  3. Przy sklepie spożywczym nr 9 – mieszkańcy ul. Dąbrowskiej i Szklonej do p. Domagalskiej
  4. Obok p. Iwańskich mieszkańcy ul Szkolnej od p. Szymańskiej do p. M. Janickiego i ul. Asnyka

O przygotowanie ołtarzy na zakończenie oktawy Bożego Ciała prosimy mieszkańców wiosek wg porządku określonego przez sołtysów.

W czwartek zapraszamy na msze wieczorną i nabożeństwo czcicieli o. Pio.

W piątek po mszy św. wieczornej spotkanie opiekunów Róż Różańcowych (Zelatorek) oraz Pań noszących feretrony .

W sobotę Dnia 11 czerwca 2022 odbędzie się dzień skupienia dla wspólnot Żywego Różańca  w sanktuarium Matki Bożej w Kotłowie. Początek o 10.00, Eucharystia o 12.00. Zapraszamy panie do reprezentowania  naszej parafii.

Polecamy nowy nr Opiekuna a w nim m.in. wspomnienia z pielgrzymki Jana Pawła II do naszej Diecezji, o obchodach 100lecia naszych sióstr Salezjanek i lista zmian personalnych w naszej diecezji.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask płynących z Najświetszego Serca Jezusowego.