29.05.2016 r. – KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE – IX NIEDZIELA ZWYKŁA

ogłoszenia

1.)Trwamy w oktawie Bożego Ciała, pragnę jeszcze raz wszystkim serdecznie podziękować za przygotowane ołtarze, za wszelką pomoc i wspólne wyznanie naszej wiary.

2.)Jutro w poniedziałek po procesji, zapraszamy na spotkanie i próbę kandydatów do sakramentu bierzmowania do Kościoła klasztornego. Obecność Obowiązkowa.

3.)W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 8.00 odwiedziny chorych, których proszę zgłaszać jak zawsze w zakrystii i biurze parafialnym spowiedź od godz. 15.00, a w pierwszą sobotę miesiąca po sumie odpustowej o godz. 9.00, adoracja Najświętszego Sakramentu, wynagradzająca grzechy Niep. Sercu NMP.

4.)Msza na zakończenie oktawy w czwartek o godz. 18.00, po niej procesja ul. Klasztorną na nasz rynek, tak jak miało to miejsce w Boże Ciało. Proszę o przygotowanie ołtarzy mieszkańców naszych wiosek tak jak to było zapowiedziane.

5.)W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00 udamy się w procesji wokół Kościoła klasztornego. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6.)Wyjazd młodzieży na Lednicę w sobotę 4 czerwca o godz. 6.00. rano Zbiórka przy remizie strażackiej powrót ok. godz. 2.00. Prosimy, aby młodzież była ubrana w jasnych kolorach, będziemy odnawiali przyrzeczenia chrzcielne i aby znali  datę swojego chrztu św.

7.)W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP suma odpustowa o godz. 9.00. Trwają prace przy malowaniu prezbiterium naszego Kościoła wspomagajmy to dzieło też swoją modlitwą.

8.)Są do nabycia nowe numery Przewodnika, zachęcamy do ich nabywania.

Wszystkim parafianom i gościom,

życzymy wielu łask płynących z Serca Jezusowego.