KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.06.2016 r.

Dziękujemy dziś za posługę wikariuszowską ks. Michałowi ,który z dniem 1 lipca przechodzi na inną placówkę duszpasterską do Kalisza .Zegnamy też siostrę Danutę katechetkę życząc obojgu dalszych owocnych sukcesów w pracy duszpasterskiej i katechetycznej.

Z dniem 1 lipca podejmuje obowiązki wikariusza w naszej parafii ks mgr Mariusz Kamiński który przychodzi do nas po 5 letniej pracy z Katedry Kaliskiej. Księdzu Mariuszowi  życzymy dużo sił i satysfakcji w pracy duszpasterskiej i katechetycznej w naszej Parafii.

Rozpoczął  się okres wakacyjny znika na ten czas msza św. o godz. 12 na razie wszystkie w Klasztorze do zakończenia prac remontowo-malarskich.

Zbliża się czas odpustu ku czci Matki Bożej Szkaplerznej proszę by wzorem lat ubiegłych świątynię przygotowali mieszkańcy Biernacic pod kierunkiem pana Sołtysa Lecha Wargi. Odpust w tym roku w niedzielę 17 lipca poprzedzi go msza św. na cmentarzu o godz 19.00 już teraz proszę przygotować cmentarz na tę Uroczystość

Dziękuję za ofiary jakie wpłynęły na malowanie naszego Kościoła do Biura parafialnego. Nadal proszę o włączenie się kolejnych rodzin. Prace nabierają już efektu.

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota w czwartek polecamy nasze rodziny i poczęte życie w piątek od 8 objazd chorych ,których zgłaszamy jak zawsze od 16 spowiedź pierwszo piątkowa z komunią sw. adoracja do mszy sw. o godz 18.00.

W sobotę po mszy św. o godz.  9.00 adoracja wynagradzająca ku czci Niep Serca NMP.

Dzieci mogą przynosić uzupełnione książeczki z niedzielnymi obrazkami do zakrystii.

Z dniem 1 lipca podejmują prace duszpasterską w naszym dekanacie nowi ks Proboszczowie ks  Kan Piotr Pas  w Kraszewicach i ks Prob Grzegorz Nikiel w Morawinie otoczmy ich posługę modlitwą.

Wszystkim parafianom dzieciom młodzieży i gościom,

życzymy wielu łask na czas wakacji !!!