KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Jeszcze raz do wszystkich kierujemy słowa wdzięczności za pomoc w przygotowaniu i uczestnictwo w naszym odpuście parafialnym jak i w Mszy św. na cmentarzu parafialnym.

Przypominamy, że dziś po Mszy św. wieczorowej o godz. 17.00, przed klasztorem, poświęcenie pojazdów mechanicznych z racji św. Krzysztofa – patrona kierowców. Wszystkich zapraszamy do wspólnej  modlitwy za kierowców. Zbierane ofiary przy tej okazji przeznaczamy na potrzeby misjonarzy (środki Transportu).

Już informujemy prędzej, że 8 i 9 sierpnia tak jak w ciągu ubiegłych lat będziemy gościli pielgrzymów z naszej Kaliskiej pielgrzymki na Jasną Górę. Prosimy dla nich o gościnę i zakwaterowanie. Grupa  biało-zielona z Jarocina i Pleszewa, przybędzie 8 sierpnia (wtorek), oraz 9 sierpnia (środa) dwie grupy z Ostrowa Wlkp. – Brązowa i Zielona. Przybędą do Grabowa w godzinach między 17.45 a 18.00,wejście do kościoła klasztornego. Corazbardziej narasta problem śmieci na naszym parafialnym cmentarzu w związku z tym  że wywóz śmieci z boksu to suma 10 tys zł prozę ograniczac wszelkie wieńce i wiązanki z tytułu pogrzebu do minimum.Przygotujmy się do segregacji na odpady bio- do boksu a plastiki i szkło do kontenera pozwoli to zaoszczędzić wymienioną sumę  są jeszcze chodniki do położenia To możemy zrobić takie są dziś standarty i wszyscy o tym wiemy szkoda tych pieniędzy poprosiłem o rozbicie na raty wymienionej kwoty. Bardzo proszę o wzajemną samodyscyplinę w tym zakresie.

Wszystkim parafianom  i gościom,

życzymy wielu łask na czas wakacji i szczęśliwego wypoczynku!!!