KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek miesiąca modlimy się za rodziny i poczęte życie, po Mszy św. wieczorowej Litania do św. rodziny, przypada również pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych od godz. 8.00, których zgłaszamy w zakrystii, biurze parafialnym i telefonicznie, zatroszczmy się o naszych chorych. Od godz. 16.00 spowiedź pierwszo – piątkowa z Komunią św. o godz. 16.30 i 17.00, dzieci i młodzieży. Od godz. 17.00 wystawienie i adoracja Najświętszego sakramentu do mszy św. wieczorowej. W I sobotę miesiąca o godz. 17.30 tradycyjnie w naszej parafii adoracja wynagradzająca Sercu Matki Bożej – wspólnie odmówimy różaniec.

 

8 i 9 sierpnia tak jak w ciągu ubiegłych lat będziemy gościli pielgrzymów z naszej Kaliskiej pielgrzymki na Jasną Górę. Prosimy dla nich o gościnę i zakwaterowanie. Grupa  biało-zielona z Jarocina i Pleszewa, przybędzie 8 sierpnia (wtorek), oraz 9 sierpnia (środa) dwie grupy z Ostrowa Wlkp. – Brązowa i Zielona. Przybędą do Grabowa w godzinach ok.18.00,wejście do kościoła klasztornego.

We wtorek przypada 73 rocz. wybuchu Powstania Warszawskiego – pamiętajmy o wszystkich bohaterach naszej Ojczyzny, ofiarując im cząstkę swojej modlitwy.  W niedzielę święto Przemienienia Pańskiego odpust w parafii Giżyce o godz. 12.00.

Jest nowy numer Opiekuna, zachęcamy do ich nabywania.

Wszystkim parafianom  i gościom,

 życzymy wielu łask na czas wakacji i szczęśliwego wypoczynku!!!