Najświętszej Trójcy

Wyznajemy dziś uroczyście w całym Kościele wiarę w Trójcę Przenajświętszą – Boga Ojca i Jego Syna i Ducha św.

Dzisiaj Dzień Matki, wszystkim Mamą składamy serdeczne życzenia pamiętając o ich codziennym trudzie, a zmarłym ofiarujemy naszą modlitwę.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej tradycyjne Boże Ciało. Po Mszy o godz. 10.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Proszę ministrantów, dzieci sypiące kwiatki w białych szatach (klasy od 1 do 4), panów do niesienia baldachimu, służbę liturgiczną, panów szafarzy, panie do niesienia feretronów. Próba z dziećmi sypiącymi kwiatki w środę o g.17.00 przed kościołem farnym. Za tydzień zbiórka ofiar przed Kościołami na pomoc budującym się kościołom, o przeprowadzenie tej zbiórki proszę o Panie z Żywego Różańca.

Przypominamy o przygotowaniu ołtarzy na  Uroczystość Bożego Ciała:

1. Przy posesji państwa Chmielarskich – mieszkańcy ul.11 list, Reymonta
    i Łąkowej
  2. Przy posesji państwa Machułów – mieszkańcy ul Wodnej Rybackiej
    i Ciesielskiego
  3. Przy sklepie spożywczym nr 9 – mieszkańcy z ul. Kempińskiej
    i Klasztornej
  4. Obok p. Iwańskich mieszkańcy ul. Witosa i Rataja

O przygotowanie ołtarzy na zakończenie oktawy Bożego Ciała prosimy mieszkańców wiosek wg porządku określonego przez sołtysów. Z racji dnia chorych w sobotę Msza św. o godz. 11.00 w Kościele Klasztornym  połączona z przyjęciem sakramentu namaszczenia chorych. Zapraszamy chorych
i starszych i prosimy o pomoc w ich przybyciu. Po Mszy św. wspólny obiad
z chorymi i zespołem charytatywnym w restauracji „Stylowa”.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu Bożych łask.