XVI NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU ODPUST PARAFIALNY

Dziś w naszej parafii w Kościele Klasztornym dzień odpustu ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Dziękuję pielgrzymom z Mikstatu za przybycie i udział we wspólnej modlitwie wraz ze swoimi duszpasterzami.

Przypominam dziś Msza św. wieczorowa w klasztorze o godz. 17.00. Dziękuję sumiście ks. Bogdanowi Reczkowi za przewodniczenie sumie odpustowej, za piękne okolicznościowe Słowo Boże. Wszystkim kapłanom gościom i z dekanatu za pomoc w konfesjonałach i wspólną modlitwę. Zapraszam wszystkich kapłanów na wspólny obiad.

Dziękuję jeszcze raz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przebiegu tej uroczystości. Szczególnie mieszkańcom Grabowa z ulic: Rybackiej, Ciesielskiego, Sienkiewicza, Młyńskiej, Placu Powstańców, Łącznej i Wodnej za przygotowanie świątyni i piękne dekoracje kwiatowe. Te podziękowania składamy na ręce p. Zenona Borkowskiego Przewodniczącego Zarządu Miasta Grabowa. Wszystkim czcicielom Matki Bożej, którzy modlą się dzisiaj z nami w tym miejscu –  Bóg zapłać z całego serca.

Za tydzień po Mszy św. wieczorowej o godz. 17.00, przed Klasztorem poświęcenie pojazdów mechanicznych w związku z uroczystością św. Krzysztofa – patrona kierowców. Zbierane ofiary przy tej okazji przeznaczamy na potrzeby misjonarzy (środki Transportu) jak co roku.

Wszystkim Parafianom i gościom życzę miłej gościny w rodzinnych kręgach i Bożego Błogosławieństwa na cały tydzień.