XXVI Niedziela zwykła Komunikaty duszpasterskie 27.09.2015 r.

1.) Dziś zapowiadana zbiórka na cele parafialne, przypominam zbieramy na malowanie świątyni. Dziękuję wszystkim za zrozumienie i ofiarowany na ten cel grosz. Jak i tym, którzy tę zbiórkę przeprowadzają.

2.)Dziś po Mszy o godz. 12.00 zapowiadane spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I -Komunii św.

3.)Jutro w poniedziałek młodzież z naszej parafii rozpocznie przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 wspólną modlitwę i przyjęcie indeksów przygotowujących do tego sakrament.

4.)Od soboty, rozpoczyna się kurs przedmałżeński dla osób bezpośrednio przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Zainteresowani zgłaszają się do ks. proboszcza parafii Chlewo.

5.)Od środy po Mszy św. porannej od 9.30, można zamawiać intencje na nowy rok 2016 i składać wymienianki roczne za dusze zmarłych – jak co roku.

6.)Od czwartku rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony czci Matki Bożej Różańcowej. Różaniec wspólny od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w sobotę i niedzielę po Mszy św. wieczorowej. W I – Piątek miesiąca różaniec wyjątkowo o g. 16.30 po Mszy św. o godz. 16.00 Zawierzmy Maryi w tej wspólnej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem sprawy Kościoła, naszej parafii, a szczególnie naszych rodzin.

7.)W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca po Mszy św. Litania do św. rodziny w łączności z modlącymi się w Bazylice św. Józefa w Kaliszu.

8.)I piątek miesiąca po porannej Mszy św. odwiedziny chorych, których zgłaszamy w zakrystii, telefonicznie i w biurze parafialnym. Od 15.00 spowiedź dzieci i młodzieży, a 16.00 Msza św. po niej różaniec wraz z dziećmi. Msza św. wieczorna o 18.00.

9.)I sobota miesiąca, po Mszy św. porannej adoracja wynagradzająca ku czci Niep. Serca NMP.

10.)Jest jeszcze kilka miejsc na wyjazd do Wołczyna 10 października, wyjazd w sobotę o godz. 7.45 przy remizie strażackiej.

11.)Zbiórka wszystkich ministrantów i kandydatów w sobotę 3 października o godz. 10.30 w kościele klasztornym. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA.

12.)Jest do nabycia nowy numer Opiekuna, Przewodnika i Promyczka Dobra.

Wszystkim parafianom i gościom na nowy tydzień pracy i nauki Szczęść Boże !