Komunikaty Duszpasterskie

Rozpoczynamy dziś Adwent. Jest to  czas radosnego oczekiwania na ponowne przyjście Pana Jezusa. Niech nam w tym pomagają Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku, oprócz środy o godz. 18.00. W środę i sobotę Msza św. roratnia o 9.00. Zachęcamy już do spowiedzi adwentowej – okazja przed każdą Mszą św.

Od poniedziałku do środy spotkania z dziećmi – kandydatami do I Komunii św. i ich rodzicami w klasztorze na salce od godz. 15.00:

Poniedziałek – kl. 3a

Wtorek – kl. 3b

Środa – kl. 3c i dzieci z Zamościa

W poniedziałek 6 grudnia przypada wspomnienie liturgiczne św. Mikołaja głównego patrona naszej parafii. Uroczystości odpustowe przeżywać będziemy dzień wcześniej – w niedzielę 5 grudnia suma odpustowa o godz. 11.00 w klasztorze.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – łączymy się duchowo z wiernymi w Bazylice św. Józefa w Kaliszu. I piątek miesiąca objazd chorych od godz. 8.00 z posługą sakramentalną od 15.00 spowiedź I – piątkowa. Z racji I piątku Msza św. roratnia o 16.00. Wieczorem o 17.30 spowiedź i Msza św. Po niej spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.

I sobota miesiąca po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo wynagradzające Matce Bożej – odmówimy różaniec.

Za tydzień w II niedzielę Adwentu tradycyjna zbiórka do puszek na pomoc Polakom na Wschodzie. Proszę tę zbiórkę żeby przeprowadziły panie z Żywego Różańca.

Są już świece na stół wigilijny CARITAS w cenie 8 złotych oraz kilkanaście serwetek haftowanych pod nie w cenie 18 złotych- nabywamy je w zakrystii.

Wszystkim na cały okres Adwentu – Szczęść Boże !!!