Komunikaty duszpasterskie

II NIEDZIELA ADWENTU

Dziś w II niedzielę adwentu Kościół katolicki jak co roku modli się za wszystkich rodaków zamieszkujących na wschodzie i swoją ofiarą do puszek ich wspomaga. Dziękuję paniom z Żywego Różańca za przeprowadzenie tej zbiórki. U nas z racji jutrzejszego wspomnienia św. Mikołaja głównego patrona naszej parafii także  Uroczystości odpustowe ku Jego czci. Sumę odpustową o godz. 11.00 w klasztorze odprawi i wygłosi Słowo ks. Paweł Kubiak.

Roraty  codziennie w tygodniu o godz. 18.00 z wyjątkiem środy i soboty – o godz. 9.00 zapraszamy z lampionami. Zachęcamy także do spowiedzi adwentowej – okazja przed każdą Mszą św.

W środę będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 z poświęceniem medalików Matki Bożej dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Zapraszamy na tę mszę także rodziców którzy modlą się na Różańcu w Różach za swoje dzieci, a także tych którzy chcieli by do nich dołączyć – ponowimy ich akt zawierzenia.

Wszystkich czcicieli o. Pio zapraszamy w czwartek na mszę wieczorną i nabożeństwo za Jego wstawiennictwem.

Bardzo prosimy o uporządkowanie grobów po Uroczystości Wszystkich Świętych.

Bardzo proszę o pomoc w przygotowaniu tradycyjnego żłóbka panów:   Hieronima Bednarza i Zdzisława Szmaja.

Zbiórka kwartalna na potrzeby Kościoła IV kwartał –  odbędzie się 19 grudnia w IV niedzielę adwentu. Proszę o jej przeprowadzenie panie i panów z komitetu parafialnego.

Zmianie uległy limity ludzi w kościele  obecnie wynoszą one 50 procent miejsc (w farze 150 miejsc) nie licząc zaszczepionych. Pamiętajmy o maseczkach.

Zachęcamy do nabywania świec wigilijnych CARITAS a także poświęconych dzisiaj opłatków na stół wigilijny – u ministrantów i w zakrystii.

Wszystkim parafianom i gościom Szczęść Boże na czas adwentowego oczekiwania !!!