Komunikaty duszpasterskie

IV NIEDZIELA ADWENTU

Dzisiaj w naszej parafii kwartalna zbiórka ofiar na potrzeby naszego kościoła. Wszystkim ofiarodawcom jak i tym, którzy tę zbiórkę przeprowadzają słowa podziękowania i wdzięczności za ofiary. Dziękuje wszystkim parafianom za wsparcie i zrozumienie.

Ostatni tydzień Rorat  zapraszamy z lampionami do czwartku o godz. 18.00 z wyjątkiem środy – o godz. 9.00.

Z racji na spowiedzi adwentowe w dekanacie biuro parafialne w ciągu dnia jest nieczynne. W pilnych sprawach zapraszamy po Mszy św. wieczornej.

Spowiedź adwentowa jeszcze w poniedziałek w Giżycach a w we wtorek w Czajkowie ewentualnie w środę Noc Konfesjonałów w  Kaliszu od 21.00-23.00.

W Piątek wigilia bożego narodzenia – o 21.00 msza z Uroczystości we Klasztorze (tylne wejście będzie zamknięte) o północy pasterka w kościele farnym.

W I  Dzień świąt nie ma Mszy św. o godz. 7.30, i wieczorowej o  17.00.

II Dzień Świąt w tym roku to Niedziela Św. Rodziny. Po homilii będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich – zapraszamy serdecznie małżonków. Msze św. tak jak w niedziele. – taca Przeznaczona na „KUL” i seminarium. W klasztorze od 15.00 śpiew kolęd i pastorałek prowadzony przez zespól dziecięco-młodzieżowy naszej parafii.

Odwiedziny Duszpasterskie zwane potocznie „Kolędą” ze względu na pandemię będą wyglądały podobnie jak w ubiegłym roku. Szczegółowy plan podamy w II święto Bożego Narodzenia. Kto chciałby poświecić nowy dom lub mieszkanie, prosimy o indywidualne zgłoszenie.

Zmianie uległy limity ludzi w kościele  od 15 grudnia wynoszą one 30 procent miejsc (w farze i klasztorze 100 miejsc) nie wliczmy osób zaszczepionych. Warto by było mieć zaświadczenie o sczepieniu w razie kontroli. Pamiętajmy o maseczkach.

Są ostatnie świece wigilijnych CARITAS a także opłatki na stół wigilijny. Jest już świąteczny numer Opiekuna do nabycia u ministrantów i w zakrystii. Wszystkim parafianom i gościom życzymy na radosny czas oczekiwania i przeżywania Świąt Bożego Narodzenia Szcz