Komunikaty duszpasterskie

Niedziela św. Rodziny

Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary z racji IV zbiórki kwartalnej. Udało się pokryć wszystkie zobowiązania i wejść bez długów w Nowy Rok.

II Dzień Świąt w tym roku to Niedziela Św. Rodziny. W klasztorze od 15.00 śpiew kolęd i pastorałek prowadzony przez zespól dziecięco-młodzieżowy naszej parafii.

Odwiedziny Duszpasterskie zwane potocznie „Kolędą” ze względu na pandemię będą wyglądały podobnie jak w ubiegłym roku. Na mszę wieczorną zapraszamy mieszkańców poszczególnych wiosek i ulic. W ich intencjach będziemy sprawować Eucharystię – dziękując za otrzymane łaski w tym roku i prosząc o Boże błogosławieństwo w Roku Nowym przede wszystkim o zdrowie. Kto chciałby poświecić nowy dom lub mieszkanie, prosimy o indywidualne zgłoszenie.

Ks. biskup Ordynariusz Damian Bryl udziela w sylwestrowy piątek dyspensy od pokarmów mięsnych. Warunkiem skorzystania z niej  jest ofiarowanie dowolnej modlitwy w intencji papieża Franciszka oraz podjęcie formy zadośćuczynienia przez wypełnienie uczynków miłości lub ofiarowanie jałmużny. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 i nabożeństwo przebłagalne na zakończenie roku. W Nowy rok nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Jest to I sobota miesiąca – po mszy wieczornej Różaniec wynagradzający NSNMP.

Polecamy jeszcze świąteczny numer Opiekuna (ze śpiewnikiem z kolędami) do nabycia u ministrantów i w zakrystii.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy na radosny czas przeżywania Świąt Bożego Narodzenia Szczęść Boże!!!