Komunikaty Duszpasterskie

Komunikaty duszpasterskie

VIII Niedziela Zwykła

Apel KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI: W związku inwazją rosyjską na Ukrainę, w imieniu Konferencji Episkopatu Polski, stanowczo potępiamy działania Rosji i Władimira Putina, uznając je za niedopuszczalny i haniebny akt barbarzyństwa, skierowany wobec suwerenności i niezależności niepodległego państwa. Jednocześnie – wraz z całym Kościołem w Polsce – wyrażamy naszą solidarność ze wszystkimi Ukraińcami, zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie, zapewniając ich o naszej bliskości, modlitwie oraz gotowości do pomocy. Pragniemy ich wesprzeć materialnie – zbiórką ofiar do puszek w środę Popielcową i I Niedzielę Wielkiego Postu (prosimy o jej przeprowadzenie panie z Żywego Różańca) , które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

Dziś rozpoczynamy  w naszej parafii nabożeństwo eucharystyczne przed Wielkim  Postem.  Wystawienie po mszy św. o godz. 12.00 i adoracja do mszy wieczornej. Dziś także zbiórka do puszek na poszkodowanych w wichurach – Paniom z Zespołu Charytatywnego i wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za okazaną pomoc.

W poniedziałek i wtorek całodzienna Adoracja i dodatkowe msze św. o godz. 11.00. Proponowany program wywieszony jest w gablotach.

W środę Popielec – rozpoczynamy okres Wielkiego Postu-  msze św. o godz. 9.00,  11.00,  16.00 i 18.00 z obrzędem posypania głów popiołem. Obowiązuje post (3 posiłki w tym jeden do syta i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych).

Pierwszy Piątek Miesiącaodwiedziny chorych od 8.00 – zgłaszamy jak zawsze. Okazja do Spowiedzi od 15.00, Droga Krzyżowa dla wszystkich po Mszy św. ok godz. 16.30. Spotkanie dla Kandydatów do bierzmowania.

Pierwsza Sobota Miesiąca – Różaniec wynagradzający po Mszy św. wieczornej.

We wszystkie niedziele Wielkiego Postu o g.16.00 Gorzkie Żale i po nich msza św. wieczorowa.

Koperty na daninę diecezjalną wystawione są przy wyjściu z Kościoła to tradycyjna składka na potrzeby Diecezji wyznaczona od każdego parafianina. Dziękuję za zrozumienie i ofiarowaną pomoc.

Polecamy nowy numer Opiekuna w nim m.in. Art.. o sztuce przezwyciężania uczucia gniewu w ramach wielkopostnych ćwiczeń duchowych.

Od 1 marca zostają zniesione limity uczestników nabożeństw w kościele.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy Szczęść Bożę