Komunikaty Duszpasterskie

Jutro 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwach o tych co walczyli o wolność i suwerenność naszego kraju. Rozpoczynamy też sierpień – miesiąc trzeźwości i zachęcamy do podjęcia abstynencji w duchu pokuty i wynagrodzenia za grzechy pijaństwa.

W tym tygodniu przypadają:

• pierwszy czwartek miesiąca modlimy się za rodziny i poczęte życie – łącząc się duchowo z Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, u nas w farze adoracja w intencji powołań od g. 17.00.
  • pierwszy piątek miesiąca –  odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Od godz. 16.00 spowiedź z Komunią św. wystawienie i adoracja Najświętszego sakramentu do Mszy św. wieczornej.
  • pierwsza sobota miesiąca – po mszy o 18.00 Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP

W sobotę w Giżycach odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Suma odpustowa o godz. 12.00. Z Giżyc też udaje się piesza pielgrzymka na Jasną Górę – zapisy u Proboszcza – ks. Szymona.

16 sierpnia jak co roku udajemy się na uroczystości odpustowe ku czci św. Rocha do Mikstatu. Już teraz prosimy o wystawienie delegacji z poszczególnych wiosek z feretronami jak co roku. Nie zaniechajmy tej pięknej tradycji.

Polecamy nowy numer Opiekuna – m.in.– o pielgrzymowaniu po afrykańsku i po polsku – zapraszamy do lektury.

W czasie wakacji biuro parafialne czynne tylko po mszach św. z wyjątkiem wtorku i piątku.

Wszystkim parafianom i gościom,

życzymy wielu łask na czas wakacji i szczęśliwego wypoczynku. Rolnikom – Szczęść Boże na czas żniw!!!