Komunikaty duszpasterskie

Komunikaty duszpasterskie

 XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

        Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze św. o godz. 7.30, 9.30 w farze i 13.00 na cmentarzu, poprzedzonej procesją za zmarłych o 12.30.  Nie ma Mszy św. wieczorowej. Rozpoczął się listopad i Msza św. wieczorowa w niedzielę w kościele parafialnym do 1 maja.

2 listopada dzień zaduszny Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Msze św. o 7.30, 9,30 11.00, 16.00 i 18.00 po każdej Eucharystii odmówimy jedną dziesiątkę różańca za zmarłych z wymienianek. W biurze parafialnym można składać wymienianki roczne i jednorazowe.

Przez cały tydzień po Mszach św. wieczorowych różaniec z wypominkami jednorazowymi. W tym czasie można uzyskać odpust zupełny czyli pomóc duszy oczyszczającej się w czyśćcu w osiągnięciu nieba. Okres ten trwa do końca listopada. Potrzebny jest stan łaski uświęcającej, Komunia św. modlitwa za zmarłych; odmawiamy Ojcze nasz, Wierzę w Boga, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu.

   W tym tygodniu przypadają I czwartek miesiąca– modlitwą ogarniamy nienarodzone dzieci i rodziny z naszej parafii, w łączności z wiernymi w Bazylice św. Józefa w Kaliszu.

I piątek miesiąca –  po Mszy św. porannej od godz. 8.00 odwiedziny chorych których zgłaszamy jak zawsze. Od 15.00 spowiedź pierwszo – piątkową. Poświęcenie książeczek dla dzieci I komunijnych na Mszy św. o godz.  16.00 Msza św.

Spotkanie dla bierzmowanych – Msza św. g. 18.00. Spowiedź od 17.30.

 W I sobotę miesiąca po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo pierwszo sobotnie – odmówimy wspólnie różaniec z wypominkami.    

Przypominamy o przepisach sanitarnych obowiązujących w kościele.

Wszystkim parafianom i gościom na nowy tydzień pracy i nauki Szczęść Boże !