XXII Niedziela zwykła Komunikaty duszpasterskie 30.08.2015 r.

1.)Zakończyły się wakacje wracamy do tradycyjnego porządku. Wraca Msza św. o godz. 11.00 w klasztorze dla dzieci i młodzieży proszę zespół katechetyczny i zespół młodzieżowy o jej przygotowanie. Msza św. o godz. 12.00 w kościele farnym. Biuro parafialne tak jak zawsze (oprócz wtorku i piątku). Za tydzień wraca Msza św. w Raduchowie o godz. 9.00. i powracają Msze św. poranne o godz. 7.00 prócz środy i soboty.

2.)We wtorek 1 września rozpoczniemy uroczyście rok szkolny i katechetyczny. Msza święta w kościele klasztornym dla szkoły podstawowej o godz. 8.00, a dla gimnazjum o godz. 9.00

3.)W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca modlimy się w int. rodzin w łączności z pielgrzymami zgromadzonymi przed obrazem św. rodziny w kaliskim sanktuarium św. Józefa. Po Mszy św. odmówimy litanie do św. rodziny.

4.)W I piątek miesiąca po Mszy św. rannej. Od 8.00 objazd chorych z posługą sakramentalną, a od 15.00 spowiedź pierwszo piątkowa i na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego.

5.)W I sobotę miesiąca, po Mszy św. porannej tradycyjnie w naszej parafii adoracja wynagradzająca Sercu Matki Bożej.

6.)W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach, również w kościele farnym, dzieci mogą odbierać książeczki do wklejania niedzielnych obrazków, które będą zbierały przez cały rok. (szczególny akcent dla dzieci które przygotowują się do I Komunii św.) Dzieci które zostawiły uzupełnione książeczki niedzielne w zakrystii proszę o odbiór nagród.

7.)Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych odbędzie się za tydzień w niedziele na Mszy św. o godz. 11.00 w klasztorze.

8.)Za tydzień centralne uroczystości kończące odpust ku czci św. Idziego Opata w Mikorzynie, powiązane z dożynkami diecezjalnymi. Suma odpustowa o godz. 12.00. której przewodniczyć będzie ks. Bp. Edward Janiak.

9.)W najbliższą sobotę 5 września o godz. 11.00 zbiórka wszystkich ministrantów i kandydatów w salce przy klasztorze.

10.)Pojawił się nowy numer, Opiekuna w nim relacje z pieszej pielgrzymki do Częstochowy, oraz nowy numer przewodnika i kalendarze na rok 2016.

11.)W modlitwach pamiętajmy o bohaterach września 1939 roku – o wszystkich Polakach, którzy oddali swoje życie za Polskę
Wszystkim parafianom i gościom życzymy
miłej niedzieli i zasłużonego odpoczynku w gronie najbliższych.